Brother GTX czyli technologia druku bezpośredniego

Tusze Kołobrzeg

Zachodniopomorskie

Wśród najnowszych innowacji wpisanych na rynek przez firmę Brother można wymienić nową drukarkę przeznaczoną do druku bezpośredniego – Brother GTX. Jej głównymi wadami są bardzo duże tempo papieru i relatywnie niskie koszty eksploatacji.

Tusze Nowe Warpno

Producent dał na całkowicie nowoczesne rozwiązania w zakresie mechanizmu wydruku. Nowe głowice przemysłowe zostały dostosowane do wydawania na tekstyliach. Mechanizm drukowania składa się z dwóch głowic drukujących, z jakich każda ma cztery kanały i 1680 dysz. Zwiększenie szerokości głowicy doprowadziło do poprawy szybkości drukowania.
System zamykania głowic na mokro

 

tusze
tusze

Drukarka Brother GTX ukazuje się tym, że biała głowica została postawiona przed głowicą CMYK, a drukowanie może robić się w samym przebiegu. Pomaga to faktycznie tempo drukowania. Drugim ciekawym wyjściem jest nowoczesny system zabezpieczenia głowicy przed zasychaniem atramentu na przestrzeni głowicy. Ważnym wyjściem jest i cyrkulacja białego atramentu aktywna cały czas w sposobie czuwania. Układ podawania atramentu jest ukrywany przed usterką. Nawet po kilkudniowym przestoju w produkcji cyrkulacja atramentu przeciwdziała rozwarstwieniu atramentu w przewodach pozwalających go do głowicy.

Zobacz również pieczątki Kołobrzeg

Niskie koszty eksploatacji

Cyrkulacja atramentu w połączeniu z planem zamykania głowic na mokro zapewnia mniejsze koszty eksploatacji, ponieważ procesy uwalniania się zostały w szerocy zautomatyzowane. Dla konserwatora zostaje dużo pracy. Na zmniejszenie kosztów eksploatacji wpłynęło także zastosowanie innowacyjnych tuszów. Oczywiście jak wszystka nowoczesna metoda, wygoda i technologia tworzy przystępną wartość, którą powinien zapłacić podczas jej zakupu.
Innowacyjne atramenty Brother

Zobacz również Pożyczka Miloan

Wraz z ostatnią drukarką Brother GTX pojawiły się nowe kosmetyki do Brother – atramenty wodne Innobella Textile. Ich formuła chemiczna zawiera pigmentowaną farbę charakteryzującą się większą gęstością. Nowe kosmetyki do drukarki tekstylnej ukazuje się niższą wartością i wyższą gamą kolorów oraz są bardziej wytrwałe na spieranie. Atramenty wodne Brother Innobella Textile otrzymały też certyfikat firmy Oeko-Tex Eco-Passport potwierdzający zgodę z CPSIA.
Mocny konkurent HP i Epson

Wśród urządzeń detalicznych z zmianie jest nieco duża konkurencja, gdzie oprócz Brothera mocno promują swoje atramentowe urządzenia drukujące firmy HP i Epson, stale przychodząc na rynek nowe urządzenia. Brother utrzymuje się natomiast znacznie małą ceną wydruku i wysoką wydajnością wspomnianych wcześniej bezgłowicowych atramentów z grupy Innobella.

Tekst zamieszczono przy zgodzie z Brother GTX

0 0 votes
Twoja Ocena