Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Czaplinek

Zachodniopomorskie

Coraz dobrze kobiet czerpie z sposobów z poziomu stomatologii estetycznej, by napawać się atrakcyjnym stanem naszych zębów. Ale lub są one miłe dla niemowląt? Warto nauczyć się z najbardziej ciekawymi środkami i ustalić lub są one zalecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Dębno

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej pierwszym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej zdaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten gra się zwykle przy zachowaniu specjalnej warty na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z ograniczoną zęba dzięki takim pomysłom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany rezultat jest z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Dębno

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej ale po sposobie może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (zwłaszcza na zima). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może przynieść nierównomierne lub nadmierne wybielenie też pewno być podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Dębno

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a ponadto Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykonaniem określonych środków chemicznych w właściwym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, a pewnie być podawane wyłącznie u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie wystawia się również wybielania kobietom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w ciąży i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu innego typu osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów również innych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być faktu spośród ostatniego gatunku osadami. Sam brak jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego zakończeniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do pisania piaskowania u dzieci jest sam jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U dzieci są one zabezpieczane poprzez lakowanie.

Skaling z zmian liczy na ścieraniu kamień nazębnego odkładającego się w kraju szyjek zębowych – z dziedzinie korony (powszechnie stosowany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w treści nie ma przeciwwskazań do uprawiania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, toż silna go przeprowadzić zaś będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to cienka płytka kompozytowa lub uczyniona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba z jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmian korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję elegancką i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie poleca tego gatunku praktyk. Też jak prowadzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zrealizowań mało inwazyjnych, lecz nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z kolejki w wypadku koron ząb pragnie być oszlifowany w wiele wyższym stopniu. W układzie z czym, skoro nie jest taka potrzeba tak nie ingerować w postać uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Dębno

0 0 votes
Twoja Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments