Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Resko zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Filozofia szczupłego zarządzania zarabia na pozycje. Lean Management grany istnieje w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z wszelkiej dziedziny. W średniej opinii metoda kojarzona z biegiem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie wszystkich obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Trzebiatów zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w danej organizacji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i technologii, a także wielkiej zmiany w porządku myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej sztuce jest wymagającym procesem, widoczne efekty motywują do większego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje swoje zaangażowania i stanowi świetnym przykładem na to, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean tworzy się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w dyskursie o lean management dostało się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje naturę i ważny rozwój tej sztuk, w treści chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W obecnym układzie wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W poznaniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych towarów jest ściśle stała i polecana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy produkcji może odbywać średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, wykorzystywana jest młodsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do produkcji produkcji, a jeszcze oszczędzany jest godzina pracy inżynierów.
Etap to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa opublikowanych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy wdrożeniu założeń tej sztuce inżynierowie potrzebują o połowę mniej czasu do przygotowania nowego produktu. Docelowo są to święte korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby konieczne do prac. Całość dbania o produkcji liczy na optymalnym wykorzystaniu dostępnych materiałów i nowym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do nowej sytuacji na targu. Między innymi z tegoż czynnika Lean management pierwotnie stosowany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli praca po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

Aby dobrze wiedzieć założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do korzeni I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła pracować się zaraz po II wojnie światowej. Miejscem do zmian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem szkoły był inżynier Taichi Ohno, który sprawił System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wprowadzając inne drogi i urządzenia przydatne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest absolutnie dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza uzyskana z zwykłego doświadczenia może spowodować spodziewane efekty. Chciałbyś od kadry kierowniczej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), sam często czerpał z badania pracowników. Słuchał ich pomysłów. Ukazywał się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To działało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwag Ohno wskazał kilka rodzajów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie pracowników w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie znacznej kwot surowców i materiałów

System Produkcyjny Toyoty gromadził się nie dopiero na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich dłoni i charakterów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na to, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał wszystkich ludziach. Spotkania managerów z gośćmi oraz słuchanie ich konstrukcji to codzienność w porządku lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co stało zauważone przez zachodnie koncerny, ale tak naprawdę potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Wynikało to zwykle z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego te adaptacja drogi na targu amerykańskim czy europejskim zaprezentowała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do promocji pojęcia przyczyniła się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Sytuacja ta ma szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z obecnymi z USA i Europy. Wskazano na pierwsze punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Trzebiatów zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W gazecie badaczy wyszczególniono każde składniki odpowiadające za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Kluczowym była metodyka Just in Time. To prawo, w jakim każdy moment produkcji kierowany istnieje na godzina dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” pracy i zamienienia go systemem typu „pull”. System ssący pobiera produkt z starego procesu, właśnie w okresie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Dało to Toyocie zorganizować produkcję, jaka nie przesyca rynku. Firma produkowała właśnie to, na co teraz był popyt.

Przeprowadzki Trzebiatów zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym istotnym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie łączono się na budowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia od założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie buduje się na kilku podstawowych założeniach:

Cenę produktu ocenia z problemu widzenia końcowego użytkownika. To typ ocenia końcowy wynik i definiuje przypisane mu zalety.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności koniecznych do wytworzenia produktu. Wszystkie składniki powinny być legendarne i precyzyjnie określone. Producent musi znać co wykonywa się na całkowity proces, począwszy od momentu zakupu surowców.

Przeprowadzki Trzebiatów zadzwoń 666484444

Tylko to realne oszacowanie kosztów jest dodatkowe.
Ciągły przepływ – cen w porządku produkcyjnym idą w rodzaj niezakłócony i obchodzi toż wszystkiej materii począwszy na środkach, i na danej kończąc. W tym punkcie kojarzona istnieje także metoda one-piece-flow, która zajmuje pracowanie w szerokich rolach. [1] System ssący – tworzone są tylko niezbędne ilości i chociaż potrzebnych produktów. Małe gry i ale na prosty sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To znakomita myśl metodyki Lean, dążenie do doskonałości w rozwoju filozofii Kaizen, albo także przez wprowadzenie radykalnych zmian.

Jak sektor usługowy czerpie z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego zarządzania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak naprawdę dopiero lata 90. Po zastosowaniach w firmach produkcyjnych na wszystkim świecie dostrzeżono potencjał śpiący w współczesnej metodzie. Nadmiar, który spowalnia realizację obecny istnieje w wszystkim sektorze. Pojawił się pogląd na „odchudzenie” firm dostarczających usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie dołączenie do metodyki lean bardzo przeszkadza jej potencjał. Toż nie jest absolutnie gotuj na redukcję kosztów. To duża koncepcja, która powoduje na optymalne wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim różny system myślenia, wokół którego powinno funkcjonować całe przedsiębiorstwo. Co ważne, lean menagment w prywatnych założeniach zawiera dbałość o doskonałą klasa materiału.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie wdrażanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej techniki. Lean nie jest zdolną skrzynką z narzędziami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga wielkich zmian w spółek natomiast toż na innym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym miejscem do zmiany istnieje także rozwiązanie do zastosowania zasobów ludzkich. To nauka, która wiąże się na stworzeniu pewnej kultury organizacji. Lean buduje się na prostej hierarchii, duży wpływ montowany istnieje na rzecz zespołową oraz szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza te energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Zmierzanie do doskonałości i feedback

Zmierzanie do codziennego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom danej między kadrą kierowniczą oraz pracownikami. Troska o dobrzy feedback ma tu duże znaczenie. Odpowiedzialność montowana jest niezmiernie na menagerów, którzy gwarantują za wewnętrzną organizację firmy. Pracownik dodatkowo jego czas toż najdłuższa zaletę firmy. Pewno być on oszczędzany dzięki ogólnym integracjom systemów i automatyzacji procesów. To pomysł na prowadzenie biznesem, który angażuje się w wszystkim sektorze, więcej w części e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia produktu do klienta zawiera także istotny punkt przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić działania w regionie wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym że żyć wykorzystanie z pomocy brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić godzina i siłę osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Te na targu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z planem eBay, pozwalają na optymalizację kosztów a etapu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają jeszcze to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To naturalny proces, który z stabilnością będzie podejmowany w perspektyw. Właśnie takie podejście do biznesu może zadziałać w powodzeniu sukcesu na przesyconym rynku. Nowa markę z chodzeniem do redukcji kosztów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean łączona w planowaniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w sukcesie większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Trzebiatów zadzwoń 666484444

0 0 votes
Twoja Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments