Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Dziwnów

Zachodniopomorskie

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie zamierza się co dziwić, podczas tej funkcje powinien mieć o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kremy do kąpieli.

Promocja Rossmann Człopa

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie zamierza się co dziwić, podczas tej funkcje powinien mieć o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kremy do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, iż nie taki diabeł straszny gdy go malują! Albo inaczej, nie taka ogromna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i dodatków przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Jaką powinna zawierać znacznie optymalną temperaturę woda? Dużo jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie potrafi być za gorąca, a z zmianie powietrze nie powinno być mocno zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, a rodzicom pewność, iż nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie akcesoria się wyposażyć? Na pewno konieczne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do czyszczenia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej zbudować w zakresu ręki, tak żeby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda posiada już odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Człopa

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na prostych rękach, tak żeby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać długo i stopniowo tak żeby się nie przestraszyło, a jeśli pupa dziecka będzie bezpiecznie stworzona na dnie wanienki – wyjmij prawą dłoń i rozpocznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Doskonale sprawdza się wanienka ze stojakiem, bo nie angażuje pleców rodziców. Nie powinien się co chwilę schylać i fajnie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, istniej takich, którzy zawierają problemy z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie zajmuje też więcej miejsca, ponieważ stojak jest złożony i można go ukryć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i radość dziecka, dlatego istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Człopa

0 0 votes
Twoja Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments