Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy

Płatność stroną poprzez internet – jak stwarzają to Europejczycy

Prasówki

Płatność kartą poprzez internet – gdy stwarzają to Europejczycy Płatność kartą poprzez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o badania lokalnego rynku płatności. W finale tej praktyki powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie kierują na plac sprzedaży online, z uciskiem na płatności za kupione dobra. Oto jak według raportu wyglądają płatności za handle oraz przesyłki w Europie.

Płatność kartą poprzez internet to chciana metoda płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” zaistniał na bazie znanych z Lokalnego Banku Centralnego (EBC) oraz wiedz zgromadzonych przez Payments Europe. Wynosił on boki europejskie, w owym plus Polskę.

Według badań strony są preferowaną metodą płatności w Europie. Ciążą je także konsumenci, jak również handlowcy w pionie B2B. Używanie z umów wzrosło w zbiorze tych paru lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów przypuszcza się komfortowo płacąc kartą. Jak uważa Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Chociaż inni gracze wchodzą wszystek porządek na plac, to jednakże strony nadal dają szybszą liczba dodaną niż pewna druga forma płatności.
Płatność kartą poprzez internet – pomocy dla kupujących i wydających

Dziewięciu na dziesięciu odbiorców w Europie przypuszcza się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy wchłaniało się ostatnie z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomocy z płatności kartą przewyższają wszelkie związane z owym koszty. Kupujący wymieniają dodatkowa udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), i więcej cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako główne cechy płatności kartą w porównaniu z własnymi drogami stosują: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) i dostęp do ogromniejszej bazy klientów (38%).
Online i offline podobnie, a jednak inaczej

Dużo mocnym planem było porównanie poszczególnych form płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W pionie online oraz offline. Różnice można dostrzec na poniższej grafice.
Płatność kartą poprzez internet – gdy stwarzają to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Widać tu między innymi, iż w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) oraz stron kredytowych (19%). Gotówka posiada zaledwie 7% wszystkich płatności. W hipermarketach stacjonarnych gotówka wykonywa z mapami (23% vs. 19%).

Jeśli spytamy o preferowane przez sprzedawców formy płatności, to mapy są na pierwszej książki (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są wówczas na późniejszych pozycjach.

Jako rozrywkę można podjąć, że waluta jest kilka łatwa we Francji i Szwecji. W obecnych końcach płatności kartą wypłacane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najbezpieczniejsza metoda opłaty za zakupy. Europejscy detaliści chodzą i informują nowatorskie metody płatności. Idzie o zadowolenie użytkownika, jakie stanowi wyceniane jako trzeci najwyższy priorytet przy wyborze dostawcy płatności w biznesie.
Płatności w Polsce z innowacjami

Polscy sprzedawcy są dobrze traktowani przez Payments Europe, ponieważ chętnie wykorzystują z nowoczesnych technologii. Krajowy rynek płatności i daje się, jeżeli poszukuje o adopcję nowoczesnych rozwiązań. Na dowód 99,9% wszystkich terminali pieniężnych w terenie może akceptować płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów spogląda na sprawy zbliżeniowe jak na istotną korzyść połączoną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla współczesnego ruchu chyba funkcjonowań ostatnie, iż od przodu lat 90. Narodowa jest łatwa dla nazw z innych dziedzin Europy a świata. Kartą zapłacimy oraz za zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Gdy poszukuje o bezpieczeństwo to oddane dotyczące płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów uważa płatności kartą za pewne.
Gdy poszukuje o wydania związane z mapami, to trzech na czterech klientów jest specjalnych tego, iż potrafią odebrać oni swoje kapitały.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą zmniejsza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) także w Polsce (41%) uważają, że płatność kartą można zdać do najbezpieczniejszych form rozliczania transakcji. Inaczej myślą detaliści w UK, gdzie wartość i czek najlepiej zapobiegają możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie innowacje w perspektywy?

To tylko stronę znanych z przekazu. Otrzymują się w nim także wskazówki dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas przetwarzania operacji. Cały sezon oceniany stanowi więcej rynek szybkich płatności, gdzie pojawiają się coraz toż kolejne wyjścia również style. Zaskakuje BLIK, jaki stał ulubiony przez polaków z racji swojej prostoty również oferty. Oczekujemy na dalsze interesujące rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Twoja Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments