miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Lipiany

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to kultowy serial, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został zrealizowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko pojąć, że cały serial jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

 

Został on nagrany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji telenoweli, która została wyemitowana w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na różnorodnych stacjach telewizyjnych. Można je również bez problemu znaleźć w internecie wpisując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

Serial opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi postaciami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy stale szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie rosłej fortuny. Działania prowadzone przez nich w tym celu, zawsze kończą się niepowodzeniem i wplątują ich w kłopoty. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, stale popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wyjść bez szwanku, rozumieją również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie potrafią bez siebie przetrwać.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

Karol Krawczyk to osoba nieco nieugięta, często chodzi nerwowy, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często powoduje przyjaciel Norek. Jest niezwykle sprytny, zawsze obmyśla nowe plany, dzięki którym w końcu uda mu się zarobić. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie plany te zawsze kończą się fiaskiem. Jako motorniczy, Karol śni o prowadzeniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj starego typu. Kariera stanowi istotny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana matka Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Karol w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje spokojne i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w realizacji nie do końca przemyślanych i nielogicznych pomysłów. Jego postać jest opozycją dla postaci Karola. Tadeusz jest spokojny i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często spożywa z nimi obiad.

Równie ciekawymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z charakterem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety ciągle krytykują odrealnione plany swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym usposobieniu, jest bezkompromisowa i często agresywna w stosunku do swojego męża Norka.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie szalone pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego spokojnego usposobienia, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej zadowala, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z programu to świetny pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to między innymi klasyczne powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy najpopularniejsza cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (oprócz koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Twoja Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments