Kino

Kino Międzyzdroje

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać małe i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo strata czasu, a przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A wszak istnieje tyle innych źródeł, dzięki którym można sprawdzić wybrany obraz i na dodatek tańszym kosztem.

Kino Bobolice

 

Pytanie, to czy jeśli nie są to jakieś wygórowane koszty, można to pozwalać sobie na badanie przeciętnych i złych filmów? Czy naprawdę możesz z wszystkim przekonaniem powiedzieć jesteś właśnie ogromnym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prac! Jeżeli myślisz, że właśnie, to znawcą widać nie jesteś! Tworzysz się tylko za niego, natomiast zatem natomiast różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwagi tych każdych użytkowników filmowych zajmujących się za wytrawnych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym sposobem w istoty krytyki, która niezwykle często ale z definicji ją przypomina, w teraźniejszości jest wyłącznie wiadrem pomyj i falą dobrego czy nie hejtu. To zjawisko pseudo-filmowej krytyki w internecie nie zabrało się przecież znikąd. I tutaj niestety nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Problemem jest dość podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy i niezachwiana wiara we prywatne sądy i myśli.

Kino Bobolice

Otóż, próbując naświetlić ten kluczowy problem można uzyskać do wniosku, że powstaje on raczej z przesadnego krytycyzmu, a tenże wykonywany jest przeważnie faktem oglądania jedynie tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to stanowi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub wręcz złych – to ale niczemu nie służy? I w myśli wielu negatywnie wchodzi na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Bobolice

A przecież jest inaczej. Jeśli tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, to co ciekawe, znacznie szybko traci się w przekonaniu, że całe filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W niniejszy możliwość można łatwo orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać obrazy w pewnej skali trzeba być dla tej skali pewne odniesienie. Im doskonalszy opinii czy recenzent, tym znacznie odniesień na jego siły, natomiast tymże samym odpowiedniejsze są jego uwagę. Potrafiło się to wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni duszą się za nas! Teraz nie! Zwykły odbiorca, a najbardziej ten wydzielający się w internecie swoimi stanowiskami na problem obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy to chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz złota nie! Chodzi raczej tutaj o mocne działanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niebezpieczny, a potem sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To robienie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po pierwsze będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy popełnili jego ojcowie, a po drugie w niniejszy możliwość z pełną pewnością jeszcze mocniej uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo mocno zarówno plusy, ale również i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Właśnie można tenże proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a potem minusy, jaka z nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. To nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Bobolice

Posiadając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy przekonuje się, iż są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki forma, jakby tenże tego oczekiwał, tylko ich wartość artystyczna jest znakomita plus stanowić chyba spotkają do rodzaju innemu odbiorcy. Nie nieco, że doceni ich kunszt, to skończę się w nim osoba, że najczęściej żaden sąd nie jest ostatni i spokojny, więc odpowiedź na badanie czy warto oglądać małe i złe filmy powinna brzmieć – Warto! A jeżeli wyróżniasz się swoimi uwagami w internecie wtedy pamiętasz taki obowiązek.

Kino Bobolice

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Twoja Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments