Haluksy

Haluksy Połczyn-Zdrój

Zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby działania Traktują nie tylko kobiet, lecz też mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Ogranicza się z ostatnim ciągły ból, a nawet kłopoty z rzucaniem się i poszukiwaniem. Istnieje wiele domowych środków na radzenie sobie z ostatnim dyskomfortem. Lub są one a pewne? Jakie nowe formy można spotkać?

Haluksy Nowogard

Kiedy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w przestrzeniach palucha, jaka z okresem może zawierać rozrastanie się stopy, które sprawia za sobą nowe trudności. Najczęstszą podstawą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z jakimi niestety nie odda się walczyć. Do różnych powodów należy otyłość, siedzący tryb życia, nieodpowiednie obuwie (zwłaszcza w porządku trójkąta), bądź te płeć (to schorzenie częściej jest u mężczyzn płci pięknej). Czasami zaleca się również typ stopy – egipska, jaka stanowi niezwykle narażona na zmiany.
Które są metody leczenia?

Główną strategią jest operacja, jednak wiele osób również radzi sobie „domowymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z prostym obcasem i ciężką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale pomagają w akcji z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i poprawiających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające także jak ortezy. Trzymają one skorygowane ustawienie na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba natomiast mieć, aby były wybierane indywidualnie do stopy, właśnie potem wykazują prawidłowe działanie,
Wykonywanie zadań, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie silnego bólu poleca się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, stanowi to korzystny zabieg na pełne pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatywie są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest tylko nacięcie, które się bandażuje, nie jest wtedy konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. szukanie na piętach również na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby planują własne wady, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalistę i fizjoterapeuty, którzy wesprą w wybraniu metod leczenia indywidualnie do jakiegoś. Dobrze i pamiętać o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego punktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Nowogard

0 0 votes
Twoja Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments