O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Siewierz

Prasówki

I choć ciągle zmierzamy do zachodnich standardów – w technologii dalej dostają się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a te na zachodzie od prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Wykonane z chęcią o środowisku i prostszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich historii i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie toczącej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Wisła

 

Panie Krystianie – skąd wpływ na założenie KDE?

Z analiz potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo praktyczne zresztą – które chodzą do form z chęcią o taniej obsługi i naturalnych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy budynków z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest dodatkowa i potrzebna. Tak powstało KDE, które jako pewne z podstawowych marek w regionie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę zobaczyć – wyglądamy więc dobro.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Firma Budowlana Wisła

Na czym polega magia domu pasywnego? Która jest jego charakterystyka?

Przedstawia się, że w terenie takiego domu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło płynące ze źródeł odnawialnych – na przypadek z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła produkowanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia kierowana jest na zakończenie pomocna w wnętrzach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce posiada i usytuowanie domu oraz jego wentylacja. Właściwie każdy element realizacji domu pasywnego wymaga być przemyślany od przodzie do kraju. To inwestycja, jaka stanowi się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo jest to możliwe do wzięcia w rodzimych warunkach klimatycznych?

Rzeczą jest prawidłowo wykonany plan i znakomita jakość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. To jest dobro wytwarzane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w realnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Zapewne nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio przerwa w Polsce, jednak jednak warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Wisła

Co to?

Jesteśmy w stopniu zaimplementować wszystkie znane rodzaje ogrzania w zakładzie pasywnym. W złych warunkach atmosferycznych taki dom oraz trzeba dogrzewać, jednak w morze niższym stopniu niż w sukcesie tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych przejawiają się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie swoich lokalu w drodze do starych systemów.

Jaki jest niewielki koszt budowy domu pasywnego?

To niewielkie dopłaty biorąc pod opiekę oszczędności w perspektyw. Akurat to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w odniesieniu do starej formy budownictwa. Co istotne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są interesujące dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Medium i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pożyczki w wysokości 50 tys.zł dla kobiet budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sylwetkę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje dodatkowo jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma realizująca dom pasywny musi świadczyć budowy na najszerszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Użytkowników spory odłam z nich przyjeżdża do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to niełatwy proces – każdy jego etap wymaga być przygotowany jak daleko, aby zgrać całość. To jesteśmy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Wisła

Zapraszamy do zaznajomienia się z kolekcją KDE Construction na części , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i produkcjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Twoja Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments