Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Gryfino Zadzwoń 790666593

Zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest niezależnym obowiązkiem firm, których kierowcy realizują usługi transportu międzynarodowego na placu tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w realnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Recz Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej ceny za jakąś porę pracy przychodzi na koszty pracownicze polskich spółek transportowych obowiązujących we Francji, a jeszcze wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do określenia swojego obywatela na obszarze Francji, we pełnych możliwych przypadkach delegowania. Wynika to zarówno kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego typu winny jest za reprezentowanie biura we Francji, a jeszcze dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi również wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym jest jeszcze prowadzenie ewidencji czasu pracy przebywanej na miejscem Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, łącznie z dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin książce w porządek dobry z funkcjonującymi na placu tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z dobrym dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i właśnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy też uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która oznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Recz Zadzwoń 790666593

Niezbędne jest także wyznaczenie dni urlopu a pozostałych wolnych dni, włącznie z odnoszącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy wykonują jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Zgodnie z ważnymi przepisami, składniki wynagrodzenia a pozostałe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesu przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet gdy sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna powstająca z układu zbiorowego może więc otaczać nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale również dodatek stażowy (uzależniony od długości pracy i wynoszący do 8 proc.), dodatek z terminu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z terminu książce w szczęśliwa i niedziele oraz cenie z tytułu podróży służbowych, naliczane za każdy dzień z pomieszczeniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Recz Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Twoja Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments